پرسش های متداول

سوال : دلایل هزینه داشتن سرویس بازیابی اطلاعات چه میباشد ؟

پاسخ : مواردی مانند حقوق پرسنل واحد پشتیبانی،هزینه خرید و نگاه داری سرورها،تمدید سالانه دامین ها،هزینه های مربوط به ایمیل سرورهای مجموعه،تامین امنیت اطلاعات کاربران،هزینه های مربوط به اداره ی سایت پشتیبانی و ... برخی از دلایل هزینه داشتن این سرویس میباشند.

علاوه بر موارد بالا برای حل مشکل بسیاری از سفارشات نیاز است کارشناسان پشتیبانی ما با شرکت اپل یا شرکت سرویس دهنده پست الکترونیکی اپل آیدی تماس حاصل نمایند که این مورد شامل هزینه تماس تلفنی با خارج از کشور،حقوق پرسنلی که این فرایند را انجام میدهند و هزینه مترجم خواهد بود.


سوال : سوالات امنیتی و یا تاریخ تولد اپل آیدی را تغییر داده ام و نیاز به بازیابی آن ها دارم ، چه اقداماتی باید انجام شود ؟

پاسخ : متاسفانه سرویسی جهت بازیابی تاریخ تولد و جواب سوالات امنیتی در حال حاضر فعال نمیباشد و این سامانه تنها قادر به بازیابی احتمالی پسورد مشترک میباشد.


سوال : ایمیل پشتیبان اپل آیدی را تغییر داده ام و نیاز به حذف آن دارم ، چه اقداماتی باید انجام شود ؟

پاسخ : در صورتی که پس از ثبت سفارش مشاهده شود اپل آیدی شما دارای ایمیل پشتیبان میباشد از طریق تماس با شرکت اپل و اقدامات لازم بر روی ایمیل اصلی به احتمال زیاد بتوانیم ایمیل پشتیبان اپل آیدی را حذف نمایید.