پرسش های متداول

نحوه بازیابی پسورد و آنلاک اپل آیدی به چه صورت میباشد ؟

ابتدا اپل آیدی خود را در باکس وسط صفحه اصلی سایت وارد نمایید.در صورتی که آیدی وارد شده شامل سرویس های این سایت باشد به صفحه ثبت سفارش انتقال داده خواهید شد و در غیر اینصورت پیغام خطا دریافت خواهید کرد.

در صفحه ثبت سفارش، شماره موبایل و سه عکس جهت احراز هویت(این سه عکس به جهت اینکه شخص دیگری قادر به دریافت اطلاعات کاربر نباشد لازم میباشد) از شما دریافت خواهد شد.لطفا تمامی موارد خواسته شده را به درستی تکمیل نمایید در غیر اینصورت سفارش شما لغو خواهد شد.توجه فرمایید به درخواست هایی که در بخش تماس با ما ارسال شوند پاسخ داده نخواهد شد و این منو فقط جهت پیگیری های بعد از ثبت سفارش میباشد.

توجه فرمایید به درخواست هایی که در بخش تماس با ما ارسال شوند پاسخ داده نخواهد شد و این منو فقط جهت پیگیری های بعد از ثبت سفارش میباشد.

دلایل هزینه داشتن سرویس بازیابی اطلاعات چه میباشد ؟

خدمات رایگان به کاربران در هیچ یک از تعهدات این مجموعه ذکر نشده است و اگر کاربری به دلیل رعایت نکردن قوانین استفاده از اپل آیدی(مواردی که در سایت اصلی نگارش شده است) نیاز به دریافت خدمات بازیابی اطلاعات یا آنلاک اپل آیدی را داشته باشد، با توجه به میزان هزینه های واحد پشتیبانی (پرداخت دلاری هزینه های سرورها، پرداخت دلاری تمدید سالانه دامنه ها، طراحی و به روز نگاه داری و تامین امنیت سایت ها، حقوق پرسنل واحد پشتیبانی و واحد فنی)جهت ارائه خدمات از مشترک هزینه دریافت خواهد شد.

علاوه بر موارد فوق برای حل مشکل برخی از سفارشات نیاز است کارشناسان پشتیبانی ما با شرکت اپل تماس حاصل نمایند که این مورد شامل هزینه تماس تلفنی با خارج از کشور،حقوق پرسنلی که این فرایند را انجام میدهند و هزینه مترجم خواهد بود.

در حال حاضر سوالات امنیتی روی کارت با سوالات فعلی اپل آیدی مطابقت ندارد.چی کاری باید انجام شود ؟

با مراجعه به سایت پشتیبانی نوشته شده بر روی کارت میتوانید پاسخ این سوال خود را به صورت کامل مطالعه نمایید .

سوالات امنیتی و یا تاریخ تولد اپل آیدی را تغییر داده ام و نیاز به بازیابی آن ها دارم ، چه اقداماتی باید انجام شود ؟

متاسفانه سرویسی جهت بازیابی تاریخ تولد و جواب سوالات امنیتی در حال حاضر فعال نمیباشد و این سامانه تنها قادر به بازیابی احتمالی پسورد مشترک از طریق ایمیل سرورهای موجود میباشد.

ایمیل پشتیبان اپل آیدی را تغییر داده ام و نیاز به حذف آن دارم ، چه اقداماتی باید انجام شود ؟

در صورتی که پس از ثبت سفارش مشاهده شود اپل آیدی شما دارای ایمیل پشتیبان میباشد از طریق تماس با شرکت اپل و انجام اقدامات لازم بر روی ایمیل اصلی به احتمال زیاد بتوانیم ایمیل پشتیبان اپل آیدی را حذف نمایید.این امر در صورتی امکان پذیر خواهد بود که سوالات امنیتی اپل آیدی شما تغییر داده نشده باشد.

دلیل ایجاد مشکل برای اپل آیدی من چه بوده است ؟

شما میتوانید با مراجعه به سایت پشتیبانی ای که در زیر اطلاعات اپل آیدی نوشته شده است کلیه موارد مربوط به مشکلات و امنیت اپل آیدی را مطالعه نمایید.

در صورتی که سفارش من انجام نشود چه اتفاقی خواهد افتاد ؟

غیر قابل انجام بودن سفارش ثبت شده از طریق پیامک به شما اطلاع رسانی خواهد شد و از شما درخواست میشود شماره کارت خود را جهت عودت کامل وجه پرداخت شده در منوی بازگشت وجه ارسال نمایید.۷۲ ساعت پس از ثبت شماره کارت درخواست بازگشت وجه شما انجام خواهد شد.